W dniach 4 i 8 grudnia uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wezmą udział w największym w historii edukacyjnym przedsięwzięciu o zasięgu światowym – Godzinie Kodowania – organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której uczestniczą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów, w samym 2016 roku do akcji przystąpiło 600 tysięcy uczniów w Polsce. Celem inicjatywy jest przybliżenie dzieciom i młodzieży informatyki w formie łamigłówek z postaciami ze znanych im gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, zawiera gry i aplikacje tworzone przy wsparciu partnerów takich jak Microsoft, czy Disney.

Dzięki uprzejmości wykładowców i studentów Instytutu Informatyki, nasza szkoła jako jedyna we Wrocławiu, skorzysta z bazy informatycznej i merytorycznej uczelni – 60 uczniów zostało zaproszonych do udziału w godzinnych zajęciach z programowania, które przeprowadzone będą w pracowniach uniwersyteckich. Dołączamy się w ten sposób do inicjatywy propagowanej przez wybitne umysły matematyczno-informatyczne. Zapraszam do zapoznania się ze stroną przedsięwzięcia: http://godzinakodowania.pl/

Katarzyna Robaczewska